Start >> Multimedia

"Waleczne z gór" - spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego ze spotkania promującego książkę Agaty Puścikowskiej pt. "Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Białym Dunajcu.

Występ pary tanecznej z zespołu "Biołodunajcanie" w programie "Dzień Dobry TVN"

Występ Jana Karciarza i Ani Sobańskiej z zespołu Biołodunajcanie w programie DDTVN.

Muzyka Poloków z I nagrodą na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

Z radością informujemy, że Rodzinna Muzyka Poloków z Białego Dunajca zdobyła I nagrodę (w kat. kapel) na 55. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia!

"Marka Tatrzańska 2020" dla twórców ludowych z Gminy Biały Dunajec

12 sierpnia 2021 roku w Zakopanem odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów "Marka Tatrzańska 2020". Z wielką radością informujemy, że w zaszczytnym gronie laureatów znalazło się trzech twórców ludowych z Gminy Biały Dunajec: pani Janina Skupień z Gliczarowa Górnego - regionalistka, hafciarka góralskich gorsetów, pan Franciszek Rusnak z Białego Dunajca zajmujący się stolarstwem, meblarstwem, wyrobem sań i kumoterek, pan Tadeusz Franosz - rzeźbiarz z Białego Dunajca. Składamy im serdeczne gratulacje!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z prezentacją nominowanych do "Marki Tatrzańskiej" za rok 2020. Fragmenty z wypowiedziami pani Janiny Skupień, Franciszka Rusnaka i Tadeusza Franosza od minuty 9:50.

Koncert muzyki góralskiej dla gości z Gminy Czastary

Przedstawiamy fragment koncertu muzyki góralskiej i występu pary tanecznej z zespołu Biołodunajcanie dla gości z Gminy Czastary. Nagranie zrealizowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniu 10 sierpnia bieżącego roku.

Utwory z płyty „Nie było jak downo” Rodzinnej Muzyki Poloków na platformach streamingowych

Od dzisiaj perfekcyjne połączenie tradycji z nowoczesnością stało się faktem! Utwory z płyty „Nie było jak downo” Rodzinnej Muzyki Poloków, nagrodzonej w konkursie Fonogram Źródeł, są już dostępne w dystrybucji cyfrowej.

Tych znakomitych nagrań posłuchacie w takich serwisach streamingowych jak Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, iTunes, Plus Music i Empik Music.

Gorąco polecamy!

Płyta "Tatrabalkan" już w sprzedaży!

Informujemy, że dostępne są już w sprzedaży płyty zespołu "Tatrabalkan". Od teraz do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu oraz w wybranych punktach na Podhalu (wyszczególnionych w dalszej części artykułu).

Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową – zamówienia prosimy składać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Więcej informacji pod nr tel: 605 128 391, 660 544 333.

Listopada 2021
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie