Warsztaty warcabowe dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy na dwudniowe warsztaty gry w warcaby 64 i 100-polowe, które odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniach 25 i 26 maja bieżącego roku. Zajęcia poprowadzi  Zbigniew Myszuk - trener uczniowskiego klubu "Roszada Lipno", którego reprezentanci z powodzeniem startują na turniejach finałowych Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. W programie warsztatów omówienie reguł gry i technik rozgrywania partii warcabowych (debiuty, gra środkowa, końcówki).

Zuzanna Pawlikowska z I nagrodą w śpiewie solowym na XVII Konkursie "Papieska Majówka" na Bachledówce

Z wielką radością informujemy, że Zuzanna Pawlikowska z zespołu "Mali Holni" z Sierockiego wyśpiewała I miejsce (w kat. dziecięcej wśród solistów) w XVII Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej "Papieska Majówka" na Bachledówce.

Zuzannie gratulujemy sukcesu, a pani Małgorzacie Waliczek Galicy dziękujemy za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie.

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo przypominamy, że w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Spis ludności realizowany jest na trzy sposoby, pierwszym sposobem jest tak zwany samospis poprzez Internet, jeśli tego nie zrobiliśmy to od 4 maja kontaktują się z Państwem  rachmistrzowie spisowi w celu dokonania spisu jest to druga opcja spisu, oraz trzecią formą spisu  jest wizyta rachmistrza spisowego u mieszkańców, niestety ze względów pandemii opcja ta jest zawieszona do odwołania.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy w godzinach pracy Urzędów.

Płyta Muzyki Poloków nagrodzona III miejscem w konkursie "Fonogram Źródeł 2020"

Z wielką radością informujemy, że wydana przez Gminny Ośrodek Kultury im. gen. A. Galicy płyta Rodzinnej Muzyki Poloków "Nie było jak downo" została nagrodzona na najważniejszym polskim konkursie nagrań muzyki ludowej "Fonogram źródeł 2020".

Serdecznie gratulujemy wykonawcom zaszczytnego III miejsca i jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego krążka! Wyrazy uznania dla wszystkich laureatów!

Finał XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Transmisja on-line z ogłoszenia wyników XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka".

Listopada 2021
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie